Karaman’da “Yılın Doktorlarına” Ve “Başarılı Hekimlerine” Ödül

Sağlık Bakanlığı tarafından tıbbi ve mesleki alanlarda yapmış oldukları başarılı çalışmalar nedeni ile Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne bağlı olarak hizmet veren doktorlara başarı belgeleri verildi.

Karaman’da “Yılın Doktorlarına” Ve “Başarılı Hekimlerine” Ödül
Karaman’da aile hekimi ve uzman hekimi olarak görev yapan 2 hekim Bakanlık tarafından “Yılın Hekimi” unvanına layık görülürken 4’ü uzman toplam 10 hekimde gayretli çalışmalarından dolayı başarı belgesi almaya hak kazandı.
Kamu Hastaneleri Birliği Karaman Genel Sekreterliğinin ev sahipliğinde düzenlenen törende konuşan Genel Sekreter Dr. Ayhan Erenoğlu tüm hekimlerimizin özveriyle, gayretli şekilde görev yaptıklarını belirterek sağlıkta ekip olarak hizmet verildiğini belirtti. Dr. Erenoğlu “Bizim için tüm hekimlerimiz bir ve yılın hekimi ancak buradaki meslektaşlarımızı ön plana çıkaran en önemli faktör hastalarımızdan Hasta Hakları Birimine haklarında övgüyle bahsedilen ve en çok teşekkür almalarıdır. Buradan tüm hekimlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy’da konuşmasında Karaman’da sağlık hizmetlerini yürüten herkesin uyum içinde başarılı bir şekilde çalıştığını ifade ederek “ Bu ekibin bir parçası olmaktan sizlerle görev yapmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.
Törende“Yılın Hekimi” olarak plaketini ve başarı belgesini Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy’un elinden alan Bayır Köyünün Aile Hekimi Dr. Mehmet Oktay Selvi “Hastalarıma anneme babama nasıl davranılmasını istiyorsam o şekilde yaklaşıyorum. Bu mesleği icra etmekten onur ve gurur duyuyorum” dedi.
Karaman Devlet Hastanesi doktorlarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şuayb Sevinçkan’da “ Yılın Hekimi” ödülüne layık olmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti anlatırken “Bu ödülü birlikte görev yaptığım ekip arkadaşlarım adına alıyorum. Ve teşekkür ediyorum. Eminim diğer hekim arkadaşlarımda aynı titizlikle ve özveriyle çalışıyordur. Hepimizin gayesi halkımıza en iyi hizmeti sunmaktır” şeklinde konuştu.
Diğer taraftan, Karaman Devlet Hastanesi doktorlarından Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Servet Akyüz, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Sülbiye Karaburgu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fatma Gül Şencan, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayla Demirköse, Ermenek Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Alakaya ile
112 Acil Yardım Hizmetlerinde görev yapan Dr. Ümran Arısoy, Dr. Fikret Ağır, Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı aile hekimi olarak görev yapan Dr. Ali Seyfi Kaya, Dr. Hüseyin Arıcan ve Dr. İlhame Bulut Sağlık Bakanlığı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.
Ödül ve plaket töreninde sağlık çalışanları için Karaman Devlet Hastanesinde hasta, doktor aileleri ile yapılan çekimlerden oluşturulan kısa film gösterimi de gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285