KMÜ Öğrencileri Sağlıklı Yaşamak İçin Top Oynadı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Haydi Topu At” adlı spor etkinliği düzenlendi.

KMÜ Öğrencileri Sağlıklı Yaşamak İçin Top Oynadı
Üniversite yerleşkesinde gerçekleştirilen ‘haydi topu at’ etkinliğine katılan yüzlerce öğrenci, yaklaşık bir saat süreyle hem spor yaptı hem eğlendi.
Konu hakkında açıklama yapan KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Alper Yusuf Köroğlu, “Yüksekokul olarak sağlıklı yaşamla ilgili yaptığımız çalışmalara bu yıl da top oynama etkinliğini ekledik. Amacımız hem sağlıklı yaşamaya hem spor yapmaya hem de sağlıklı yaşlanmaya dikkat çekmek. Geçen yıl ‘ip atla, sağlıklı yaşa’ sloganı ile yola çıkmıştık. Bu yıl da bu etkinliğimizi top oynayarak sürdürmek istedik. İp atlama etkinliğimizi tamamladıktan sonra kullanmış olduğumuz ipleri ilkokul öğrencilerine ve köylerdeki çocuklarımıza göndermiştik. Bu yıl da yine öğrencilerimiz topların üzerine küçük notlar yazdılar ve aynı şekilde topları geleceğimizin teminatı olan çocuklara armağan edeceğiz. Böylelikle çocukların sağlıklı yaşamalarını sağlamaya çalışacağız.” dedi.
Etkinlik, öğrencilerin hep birlikte ellerindeki topları havaya atmasıyla sona erdi.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285