Kurşun: “Her Organ Yeni Bir Hayat Demektir”

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, Organ ve Doku Nakline dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte önemli açıklamarda bulundu.

Kurşun: “Her Organ Yeni Bir Hayat Demektir”

Karaman Organ ve Doku Nakli Derneği ile Se-Ka Sar Vakfı, Organ ve Doku Nakline dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte söz alan İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, “Her organ yeni bir hayat demektir. İlimizde bir yıl içerisinde vefat eden iki kardeşimizin organları sekiz hastamıza umut olmuştur. Organ naklinin önemini buradan ne kadar anlatsak da yaşamadan, bir organa ihtiyaç duymadan anlayamayız. Bir gün hepimiz bir organa ihtiyaç duyabiliriz bu bilinçle hareket etmeliyiz. Bu sebeple ben tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlılığa davet ediyorum. Ayrıca bugün bizleri bu etkinlikte bir araya getiren Karaman Organ ve Doku Nakli Derneği ile Se-Ka Sar Vakfına teşekkürü borç bilirim’’ dedi.

Düzenlenen etkinlik boyunca Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü tarafından bağışçılar bilgilendirilerek, organ bağışı talepleri toplandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284