Kâzımkarabekir’de Halk Sağlığı Günleri Başladı

Kâzımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından organize edilen, hasta ve yaşlı hizmetleri bölümü öğrencileri tarafından hayata geçirilen “Halk Sağlığı Günleri” başlatıldı.

Kâzımkarabekir’de Halk Sağlığı Günleri Başladı

Kâzımkarabekir halkının yoğun ilgi gösterdiği Halk Sağlığı Çadırı Etkinliği hakkında konuşma yapan Kâzımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Tüncer; “Okul olarak ilçemiz genelinde uyguladığımız hasta ve yaşlı ziyaretlerimizin yanı sıra halk sağlığı günleri etkinliklerimizi de başlatmış bulunuyoruz. Geleneksel hale getirmeyi planladığımız bu anlamlı etkinlikte, ilçemiz merkezinde sağlık çadırımızı kurarak öğrencilerimizle birlikte yerli halkın şeker, kolesterol, tansiyon ölçümlerini yapıyoruz. Ayrıca çadırımızda hem sağlık sergimizin hem de hasta ve yaşlı hizmetleri bölümümüzün tanıtımını yapıyoruz. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Halk Sağlığı günlerine etkinliklerine Kâzımkarabekir İlçe Kaymakamı Aziz Oğuz Al, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selmani Karaçam, daire amirleri ile yerli halk katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285