Özel Hastanelerin Taburcu Hasta Uyanikligi

Hastanede tedavi gördükten sonra taburcu olan hastalar eczaneye gittiklerinde `Hastanede yatiyor görünüyorsunuz` yanitini alinca sok oldular.

Özel Hastanelerin Taburcu Hasta Uyanikligi

Hasta ve hasta yakinlarinin gönderdigi sikayetler akillar da soru isareti birakirken hastalar "Özel hastaneler 1-2 hafta daha hastayi yatiyor olarak gösterip devlete fatura ediyorlar" diyerek sikayet ettiler.
Hastanede yatarak tedavi gören hastalar eczaneden ilaç alamazlar. Özel hastanelerden taburcu olduktan sonra eczaneye giden hasta ve yakinlari "Bu hasta hastanede yatiyor" yanitini alinca saskina döndüler. Birçok hasta ise durumu sorguladiklarinda "Unutulmus" yanitini aldi. Özel hastanelerin SGK'dan daha fazla ücret almak amaci ile hastalari 1-2 hafta daha yatiyor gösterdiklerini iddia eden hasta ve hasta yakinlarinin sikayetleri söyle:
Hastanede Yatiyor Olarak Unutulmus!
"Özel bir hastaneden çikis yaptigimiz halde hastanede yatiyor olarak görünüyor. Hastamiz 10/04/2013 tarihinde bypass olmak üzere hastaneye yatirildi. 14/04/2013 tarihinde de taburcu edildi. Ancak eczaneye 18/04/2013 tarihinde ilaç almak için gittigimizde hastamizin hala hastanede yatar durumda göründügünü söyledi. Unutulmus ! Olabilir ancak bu kadar unutulmaz sanirim unutmak. Bu durumu vatandas olarak bildirmeyi bir borç oldugunu düsünüyorum."
"Bu Yanlislik Çok Fazla Oluyormus"
"Özel bir hastaneye 5 dakikalik bir operasyon için gittim. Bu operasyon uzadi, doktor yatis verdi. 5 saat kadar hastanede yattim. Narkozla yapilan müdahale sonrasi taburcu oldum. Önümüz hafta sonu oldugundan ve de acil gerekli olan ilaçlar ben de var oldugundan, eczaneye gidip ilaçlari almadim 5'nci gün ilaçlari almaya gittigimde eczane ilaçlari veremeyiz hala hastanede yatiyor gözüküyor hastaniz dedi. Hastaneyi aradik yanlislik olmus hemen çikis yapiyoruz dediler. Ama sonradan ögrendim ki bu yanlislik çok fazla oluyormus. Kaç kisiden duydum ayni seyi yaptiklarini."
"10 Dakikalik Muayene Yaptilar 1 Hafta Hastaneye Yatis Göstermisler!"
"10/10/2012'de özel bir hastanede ortopedi doktoruna muayene oldum. 10 dakikalik muayene sonunda hiçbir tedavi veya yatis islemi görmeden hastaneden ayrildim. 16. 10. 2012'de devlet hastanesine muayene için gittigimde yatisim gözüktügünü ve muayene olamayacagimi söylediler. Bu özel hastaneyi aradigimda sekreter hastane kaydimda tirnak çekimi operasyonu gözüktügünü söyledi. 10 dakika muayene disinda hiçbir islem yaptirmadigimi söyledigimde yanlislik olmus falan diye lafi dolandirmaya basladilar ve SGK'ya sikayet edecegimi söyleyerek kapattim. Yani kisa bir muayeneyi sigortadan haksiz kazanç saglamak için 6 gün boyunca yatis göstermisler ve ben devlet hastanesine muayene için gitmesem bu daha ne kadar sürerdi bilemiyorum."
sikayetvar.com
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285