Özel Karaman Selçuklu Hastanesi 1 Yasinda

Ilimizde hizmet veren Özel Karaman Selçuklu Hastanesi 1 yilda 125 bin hastaya poliklinik hizmeti verdi.

Özel Karaman Selçuklu Hastanesi 1 Yasinda
Hastanenin açilisinin 1. yilini doldurmasi nedeniyle bir basin toplantisi düzenledi. Toplantiya Özel Karaman Selçuklu Hastanesi Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Seyit Karaca ile Hastane Bashekimi Op.Dr. Mustafa Nihat Atabek katildi. Toplantida konusan Özel Karaman Selçuklu Hastanesi Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Seyit Karaca, Özel Karaman Selçuklu Hastanesi olarak geçen yil bugünden itibaren Karaman ve çevresi ile yurt disindan gelen gurbetçi vatandaslarimiza en iyi saglik hizmeti sunmaktayiz dedi.
Hastanenin kalite standartlari çerçevesinde genis bir hekim kadrosuna sahip oldugunu söyleyen Karaca, “Tibbi ekipmanlarla dahiliye, kadin dogum, çocuk, genel cerrahi, Kulak burun bogaz, ortopedi, kardiyoloji, üroloji, göz ve dis olmak üzere 10 bransta üst düzeyde hizmet veren hastanemiz açildigi tarihten buyana yaklasik 125 bin hastaya poliklinik hizmeti vermistir. Bunun yaninda 7 bin 200 hastaya yatakli tedavi, 4 bin ameliyat ve endoskopi polikliniginde bin 195 hastaya da endoskopi ve kolonoskopik islemler uygulanmistir. Önümüzdeki yillarda Nöroloji, Fizik tedavi ve rehabilitasyon ile cildiye branslarinda hizmet vermek için çalismalarimiz devam ediyor” dedi.
Hastane Bashekimi Op.Dr. Mustafa Nihat Atabek ise hastanenin çalismalari hakkinda bilgiler verdi.
Hastanedeki basin toplantisinin ardindan Ongun Sosyal Tesislerinde verilen ögle yemegine Vali Süleyman Kahraman, Milletvekili Mevlüt Akgün, Cumhuriyet Bassavcisi M. Kemal Çokdinç, Adli Yargi Komisyonu Baskani Mehmet Öztunç, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, hastane çalisanlari ve basin mensuplari katildi.
Yemek sonrasinda bir konusma yapan Vali Süleyman Kahraman, “Saglik hizmeti bir bütündür. Eger özel sektör olmasaydi Devlet olarak biz saglik hizmetini yapardik ama tabi zor sartlarda olurdu. Özel sektör saglik hizmetlerinin bir kismini alarak bizleri rahatlattilar. Eskiden Devlet hastanelerine gittigimizde bir sürü kuyrukta sira beklerdik. Ama artik ülkemiz saglik hizmetlerinde özellestirme sonucunda belli bir noktaya geldi. Artik bizde sira bekleme sikintisi azaldi. Saglik alaninda yapilan her yatirimin bir amaci oluyor. Bu nedenle sagliga yapilan her yatirim bizleri mutlu ediyor” diye konustu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285