banner339

Saglik Müdürlügü Aile Sagligi Elemani Alacak

Saglik Bakanligi, Temel Saglik Hizmetleri Genel Müdürlügü’nün yazisi dogrultusunda il genelinde Aile Sagligi elemani olmayan 10 Aile Hekimligi birimine kamu personeli olmayan aile sagligi elemani alinacak.

Saglik Müdürlügü Aile Sagligi Elemani Alacak

Konuyla ilgili olarak Saglik Müdürlügü’nden yapilan açiklamada, “5258 sayili Kanun ve bu kanuna istinaden yayimlanan yönetmelikler çerçevesinde, ekte yer alan tabloda bildirilen sayida pozisyona kamu görevlisi olmayan aile sagligi elemani olarak çalismak üzere basvuran kisilerin asagida belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde basvurularinin kabul edilerek sözlesme imzalanmasi hususunda;
1-Söz konusu pozisyonlara;
a)Türkiye'de meslegini icra etmeye yetkili ve ortaögretim veya yüksek ögretim kurumlarinin ebelik, hemsirelik, saglik memuru (toplum sagligi), acil tip teknisyenligi bölümlerinden mezun olanlar basvurabilecektir.
b)Vekil ebe-hemsire- saglik memuru (toplum sagligi) olarak çalisan kisiler de basvuru yapabilecektir.
2- Basvuru için ilde ikâmet sarti aranmayacak, ülke genelinden basvuru alinacaktir.
3- Basvuru tarihi itibariyle üç ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayili Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayili Kanun, 399 sayili KHK, 5393 sayili Kanunun 49 uncu maddesine göre çalisanlar v.b) basvuramayacaktir.
4- Basvuru bir dosya ile dogrudan aile sagligi elemani olarak sözlesme yapilacak kisi tarafindan Il Saglik Müdürlügü Aile ve Toplum Sagligi Sube Müdürlügüne yapilacak olup posta veya diger yollarla yapilan basvurular kabul edilmeyecektir.
Her basvuru dosyasina Müdürlügümüzden resmi evrak numarasi verilecek olup, açilan pozisyon sayisindan fazla basvuru olmasi halinde evrak giris numarasina göre islem yapilacaktir. Basvuru dosyasinin eksik olmasi veya gerçege aykiri beyan yapildiginin tespiti halinde basvuru yapilmamis sayilacak, sözlesme yapilmissa feshedilecek.
Basvuru dosyasinda eksiklik bulunmadigi tespit edildikten sonra kisi, çalisacagi sözlesmeli aile hekimi ile birlikte Müdürlügünüzde aile sagligi elemani sözlesmesi imzalayacaktir” dendi.
Basvurularin 11-22 Temmuz tarihleri arasinda Saglik Müdürlügü Aile ve Toplum Sagligi Sube Müdürlügüne yapilmasi istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285