banner339

Sağlıklı Hayat İçin Yürüyüş Etkinliği Düzenlendi

3 - 4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Sağlıklı Hayat İçin Yürüyüş Etkinliği Düzenlendi

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında başlayan ve İsmet Paşa Caddesi üzerinde devam eden yürüyüş etkinliğine katılan öğrenciler ellerinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla sağlıklı yaşamak için yürüyüş yapmanın önemini vurguladılar.
 
Yürüyüş etkinliği daha sonra Cumhuriyet Parkında düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam etti. Eğlenceli ve bilgilendirici etkinliklerin yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan stantlarda beden kitle indeksi ölçümü, sağlıklı beslenme, kanserle mücadele gibi konularda ve diğer sağlık alanları hakkında bilgilendirme yapılarak “Çocukluk Çağı Obezitesi” konusu vurgulandı.
 
Etkinliğin sonunda sağlıklı bir hayat için yürüyüş yapmanın önemine değinen Vali Fahri Meral, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek alanda bulunan öğrencilerle bir süre sohbet etti. 
 
3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’ne Vali Fahri Meral’in yanı sıra, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285