Yeni Maketler İle Eğitime Başlandı

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Ambulans Servisi Başhekimliği eğitimlerinde kullanılmak üzere alımı gerçekleştirilen Simülasyon Maketleri ile eğitimlere başlandı.

Yeni Maketler İle Eğitime Başlandı

İl ambulans servisi başhekimliğine bağlı birimlerin alması zorunlu olan modüler eğitimler (Temel modül-İlyad-çilyad-tilyad) daha önceki yıllarda Konya’da verilmekteydi. İl sağlık müdürlüğümüzün ekipman (simülasyon eğitim maketleri) desteği ile eğitimler ilimizde verilmeye başlandı. 9-13 ocakta planlanan temel modül eğitimi tamamlandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun katılımcılara yaptığı konuşmada, “Modül eğitimleri 2004 yılında acil hekimliği sertifika programı uygulama yönergesi ile başladı. Daha sonra acil sağlık hizmeti veren 112 ve acil servisteki sağlık personellerimizi kapsayacak şekilde genişletildi. 2004 yılında temeli atılan modülün bu şekilde devamı sağlandı. Fakat ilimiz personelleri bu hizmeti bölge temsilcimiz olan Konya vasıtasıyla alabiliyordu. Konya vasıtasıyla yaptığımız zaman buradan gidip eğitim süresi boyunca orada kalınıyordu. Bu da personelimize külfet oluyordu. Biz bu durumların önüne geçebilmek adına bazı girişimlerde bulunduk ve bu girişimlerin sonucunda bakanlığımız tarafından ödenek tahsisi yapıldı. Bu eğitimleri ilimizde verebilmek için sağlık bakanlığımız yaklaşık 600 bin Türk Lirası bir bütçe çıkardı bunun neticesinde ise simülasyon eğitim maketlerimizi aldık. Bu eğitimlerle amacımız bilgi konusunda kendimizi daha dinç tutmak ve hizmet kalitesini üst seviyeye çıkarmaktır. Ben bu eğitimlerde emeği geçen değerli eğitimcilerimize ve sizlere özverilerinizden dolayı teşekkür ederim.’’ Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284