2. Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı Yarışması Karaman’da Yapıldı

Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği 2.Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı yarışması Karaman Süreyya Ayhan Atletizm Pisti’nde gerçekleşti.

2. Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı Yarışması Karaman’da Yapıldı
Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve amacı çocukların olimpizm düşüncesi içerisinde vücut, zihin ve ruh niteliklerini dengeli bir şekilde birleştirerek, bir yaşam felsefesine girmesi, fiziksel sportif oyunların kültür ve eğitimle kaynaştırılarak mücadeleden zevk alma, üstün örneklerin eğitici değerlerini çıkarma ve genel ahlak kurallarına saygı gösterme temellerinde, onlara hayatın yolunu açmak ve spor yollarını teşvik etmek için düzenlenen Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Yarışmaları Karaman Kemal Kaynaş Stadyumu Süreyya Ayhan Atletizm Pisti’nde gerçekleşti.
Karaman ve ilçelerinden ilköğretim çağındaki yaklaşık 250 çocuğun katılımıyla gerçekleşen yarışmada, dereceye giren minikler Antalya’da geçekleşecek olan grup yarışlarına katılmaya hak kazandılar. Süreyya Ayhan Atletizm Pisti’nde büyük bir heyecana sahne olan yarışmalar sonunda 80 metre erkeklerde Sami Sertan Kotar birinci, Mehmet Karaduman ikinci, Furkan Demirbolat üçüncü, 100 metre kızlarda Ayşe Taş birinci, Melda Yarınözü ikinici, Sakine Düzenli üçüncü, 100 metre erkeklerde Mehmet Eren Alan birinci, Alper Büyükköse ikinci, Mert Sümbüloğlu üçüncü, 100 metre kızlarda Nisanur Gürbüz birinci, Zeynepsu Tonkut ikinci, Sakine Utar üçüncü, 100 metre erkeklerde Orhan Yetkin birinci, Mehmet Can Tonkut ikinci, Muhammet Tepe üçüncü, 60 metre kızlarda Ceren Demirci birinci, İrem Elif Yurdadön ikinci, Pelin Aykut ikinci, Döndünur Aslan üçüncü, 60 metre erkeklerde Bilal Günevi birinci, Mustafa Anıl Dökmeci ikinci, Yiğithan Balasar üçüncü, 60 metre kızlarda Betül Oğuz birinci, Türkan Yüksel ikinci, Zeynep Sıla Uysal üçüncü, 60 metre erkeklerde Rasim Elgün birinci, Yusuf İnce ikinci, Ceylan Ali Duran üçüncü, 80 metre kızlarda Selin Naz Urhan birinci, Beyza Alışkan ikinci ve Büşranur Basur üçüncü olarak Antalya’da gerçekleştirilecek yarışlara katılmaya hak kazanan sporcular oldu.
Zevkli ve çekişmeli geçen yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları atletizm il temsilcisi Murat Yurdadön, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından takdim edildi.
Türkiye çapında düzenlenen bölge finallerinde elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.
Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Büyük Finali’nde ilk üçe giren sporculara, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde spor yaşantılarına devam etmeleri şartıyla aylık burs verilecek. Ayrıca kendi yaş kategorilerinde Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Finali sonucunda birinci olacak sporcular da İsveç’teki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nı seyretmeye hak kazanacaklar. Bölge Finalleri ve Türkiye Finali’nde dereceye giren sporculara ise çeşitli hediyeler verilecek.
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285