banner339

Amatör Liglerin Baslama Tarihleri Belli Oldu

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu geçtigimiz hafta içerisinde spor kulüplerinin temsilcileriyle bir araya gelerek kulüplerin sorunlari, liglerin baslama tarihi ve tertip komitelerinin olusturulmasiyla ilgili olarak bir karara vardilar.

Amatör Liglerin Baslama Tarihleri Belli Oldu

Konuyla ilgili olarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Baskani Celalettin Özcan yaptigi açiklamada, “Maddi imkânsizliklar ve sporcu yetersizliginden her geçen gün sayimiz azaliyor. Bunun çözümü olarak en kisa zamanda ilimiz Valisi, Belediye Baskanimiz, Il Özel Idaresi Genel Sekreterimiz ilgili kurum ve kuruluslarla bir görüsme yapilarak soruna çözüm arayacagiz” dedi.
Özcan, Yunus Kent futbol sahasinin zemininin suni çimle kaplanmasi konusuyla ilgili olarak gerekli görüsmelerin yapildigini sürecin takip edildigini en kisa zamanda Ilimiz yunus kent sahasinin suni çime kavusacagini belirtti.
Ilimizde bu yil Yerel Amatör Küme, U19 ve U17 liglerinin oynanacagini yerel amatör küme ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonunun bitis tarihi olarak Bölgesel Amatör Liglere göre planlama yapildigindan ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek olan Karaman Gençler Birligi Spor Kulübünün guruplarinin ve gurubun kaç takimla oynanacaginin henüz belirlenmemis olmasi nedeni ile yerel amatör kümenin ileri bir tarihte baslama tarihinin belirlenmesi U19 liginin 8 Ekim 2011, U 17 Liginin ise 22 Ekim 2011 tarihinde baslatilmasi toplantiya katilan kulüpler tarafindan uygun bulundu. Fikstür çekiminin ise 30 Eylül 2011 tarihinde Karaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyon binasinda yapilmasi kararlastirildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285