banner339

`Amatör Spor Haftası` Bir Çok Etkinlikle Kutlandı

Karaman’da Amatör Spor Haftası dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif etkinler büyük bir katılımla gerçekleşti.

`Amatör Spor Haftası` Bir Çok Etkinlikle Kutlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri kapsamında Karaman'da ve ilçelerinde halterden masa tenise, badmintondan yüzmeye, bilardodan bocceye, darttan güreşe ve satranca kadar onlarca branşta etkinlik yapıldı.

Yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları ise düzenlenen tören sonunda verildi.

Amatör Spor Haftası etkinliklerinin insanların sporla daha fazla buluşması ve hareketsiz yaşamdan uzaklaşması yönüyle büyük önem taşıdığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Amatör Spor Haftasını yaptığımız faaliyet ve programlarla en coşkulu şekilde kutlamaya çalıştık. Onlarca spor branşında müsabakalar düzenleyerek genç yaşlı herkesi sporla buluştururken, panel ve yılın enleri ödül töreni ile haftamıza ayrı bir coşku katmaya çalıştık. Özellikle davetimizi kırmayarak Panelimize katılan Judo Federasyonu Başkanımızın deneyimlerini genç sporcularımız ile paylaşması programımıza ayrı bir önem kattı. İlimiz ayrıca amatör spor branşlarında milli takımlara sporcu veren ve ülkemizin dereceler almasını sağlayan önemli spor şehirlerinden biri olma yönünde hızla ilerliyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285