Başarılı Atlet Sultanoğlu’nu Ziyaret Etti

Atletizm branşında başarıdan başarıya koşan ve son olarak Dünya Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Dünya ISF Olimpiyatlarına” katılmaya hak kazanarak adından söz ettiren Bifa Anadolu Lisesi öğrencisi Berat Ergil, Okul Müdürü Sabri Elmas ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ayşenur Kutan ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret etti.

Başarılı Atlet Sultanoğlu’nu Ziyaret Etti
Bifa Anadolu Lisesi Müdürü Sabri Elmas kazanılan başarı hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na bilgi verdi. Öğrencileri Berat’ın önce Okul Sporları 2015-2016 yılı faaliyet programında yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan Gençler Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışlarında İl birincisi olduğunu daha sonra da İzmir’de gerçekleştirilen “3000 Metre Gençler Puanlı Atletizm Türkiye Birinciliği" müsabakalarında da Türkiye 3.’sü olduğunu kaydeden Sabri Elmas, elde edilen başarılar neticesinde Temmuz ayında Trabzon’da yapılacak olan Dünya ISF (Dünya Okul Sporları Federasyonu) Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandığını söyledi.
Genç atletin almış olduğu başarılardan dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, öğrencilerin spor branşlarında almış olduğu başarıların önemli olduğunu ifade etti. İl Müdürü Sultanoğlu, “Sportif faaliyetlerinde başarılı öğrencilerimizi keşfedebilmek önemlidir. Berat’ta yetenekli bir öğrencimiz atletizm branşında almış olduğu başarılarda bunun bir göstergesidir. İnşallah öğrencimizin almış olduğu başarılar daim ve devamlı olur. Çünkü sporda devamlılık esastır. Sportif faaliyetlerinde başarılı olmak içinde çok çalışmak ve disiplinli olmak gerekir. Bu anlamda öğrencimizin yeteneğini keşfedip ortaya çıkaran idarecilere, öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ediyor ve Temmuz ayında Trabzon’da yapılacak olan Dünya ISF Olimpiyatlarında da başarılar diliyorum” dedi.


 
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285