Basketbolcuların Performansı Göz Doldurdu

Karaman’da okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen okullar arası yıldızlar 3x3 basketbol il birinciliği müsabakalarında basketbolcuların performansı göz doldurdu.

Basketbolcuların Performansı Göz Doldurdu

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde devam eden okul sporları müsabakaları bir birinden çekişmeleri karşılaşmalara sahne olmaya devam ediyor. Son olarak basketbol branşından düzenlenen okullar arası yıldızlar 3x3 basketbol il birinciliği müsabakaları 5 okul takımında 30 sporcunun birincilik mücadelesine sahne oldu.

Merkez Spor Salonu’nda iki gün süren müsabakalar erkekler kategorisinde Toki Ortaokulu ile Özel Babaoğlu Ortaokulu arasında oynanan karşılaşmanın ardından sona erdi. Karşılaşma Özel Babaoğlu Ortaokulunun 14-6’lık galibiyeti ile sonuçlandı.

Müsabakalar sonunda oluşan genel sıralamada ise erkeklerde Özel Babaoğlu Ortaokulu birinci, Zübeyde Hanım Ortaokulu ikinci, Toki Ortaokulu üçüncü, kızlarda Zübeyde Hanım Ortaokulu birinci, Özel Babaoğlu Ortaokulu ikinci oldu.

Kategorilerinde birinci olan takımlar ayrıca Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazandı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları ise Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284