banner358

Ev Sahibi Olduğumuz Şampiyonada 35 İlden 189 Sporcu Misafirimiz Var

22-24 Şubat tarihleri arasında ilimizin ev sahipliğinde düzenlen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nın Açılış Seremonisi 23 Şubat 2019 Cumartesi günü yapıldı. 

Ev Sahibi Olduğumuz Şampiyonada 35 İlden 189 Sporcu Misafirimiz Var

Yunus Emre Spor Salonu’nda minikler, yıldızlar, gençler, ümit gençler ve büyükler olmak üzere beş kategoride gerçekleşen şampiyonaya 35 ilden toplam 189 sporcu katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “22-24 Şubat tarihleri arasında ilimizin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası'nda Türk Dili’nin Başkenti Karamanımızda sizleri ağırlamaktan, misafir etmekten büyük onur ve gurur duyduk. Böylesine güzel bir şampiyonanın ilimizde gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. 
“Hedefimiz 2020 Paralimpik Oyunlarında Üç İle Altı Arası Bir Madalya Almak”
Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ise, “ Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Judo Şampiyonası için bugün buradayız. Güzel bir turnuva oldu.  Sporcularımız kulüplerinden antrenmanlı bir şekilde geldiği için rekabet içerisinde mücadeleci bir turnuva gerçekleştirildi. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu için judo branşı çok önemli. Bu yıl bir Dünya Şampiyonasında bir sporcumuz ilk defa bir altın madalya aldı. 2016 yılında 2 bronz madalya almıştık. Hedefimiz 2020 Paralimpik Oyunlarında üç ile altı arası bir madalya almak. Tabi bu madalyanın renginin de altına doğru yönelmesi için elimizden gelen tüm gayreti teknik ekip ve kulüplerle birlikte gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Amacımız Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek, Paralimpik’te İstiklal Marşımızı okutmak. Buna da inanıyorum ki bizim sporcularımız devletimizin verdiği imkânlarla bunu başaracaklar. Ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum. Karaman ilinde güzel bir turnuva gerçekleştiriyoruz. Başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bizlerle ilgilendikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nın açılış törenine Vali Fahri Meral, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ve vatandaşlar katıldı. Haber: İHA


 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285