Gençlerde Hentbolun Şampiyonları Spor Lisesi Oldu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Okullararası Gençler Hentbol İl Birinciliği” müsabakalarında erkekler ve kızlar kategorilerinde şampiyon Spor Lisesi oldu.

Gençlerde Hentbolun Şampiyonları Spor Lisesi Oldu

“Okullararası Gençler Hentbol İl Birinciliği” müsabakaları kızlar ve erkekler kategorilerinde 8 okul takımından yaklaşık 96 sporcunun birincilik mücadelesine sahne olan müsabakalar 3 gün sürdü. Yunus Emre Spor Salonu’nda oynanan maçlarda kızlar ve erkekler kategorilerinde mücadele eden Spor Lisesi her iki kategoride de şampiyon olarak kupaya uzanan taraf oldu. Spor Lisesi elde ettiği bu başarı ile ayrıca Karaman’ı Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında temsil etme hakkı elde etti.
Müsabakalar sonunda oluşan genel sıralamada ise erkeklerde Spor Lisesi birinci, Fatih Anadolu Lisesi ikinci, Larende Anadolu Lisesi üçüncü, Bifa Anadolu Lisesi dördüncü, kızlarda Spor Lisesi birinci, Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi ikinci, Fatih Anadolu Lisesi üçüncü, Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu.
Final karşılaşmalarının ardından dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Törende takımlara ve sporculara kupa ve madalyalar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Cavit Bardak, Mustafa Akgündüz, Piri Reis Yurt Müdürü Yakup Koçak ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285