banner339

Gençlik Ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz: “Karaman Ilk Defa Avrupa Sampiyonu Çikardi”

Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz, 7-10 Temmuz 2011 tarihinde Gürcistan’in Tiflis sehrinde yapilan Yildizlar Taekwando Avrupa Sampiyonasi’nda 33 kiloda mücadele veren Selahattin Akbas’in Avrupa sampiyonu olmasinin Karaman’i sevince bogdugunu söyledi.

Gençlik Ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz: “Karaman Ilk Defa Avrupa Sampiyonu Çikardi”

Gürcistan’da yapilan Yildizlar Avrupa Taekwando Sampiyonasi’nda ilimiz sporcularindan Selehattin Akbas Avrupa sampiyonu olarak büyük bir basariya imza atmistir diyen Il Müdürü Ersöz, “Akbas, elde ettigi basari ile ülkemizin gururu olmustur. Diger bir anlamda ise Karaman spor tarihimizde ilk defa Avrupa sampiyonu çikarmanin onurunu ve gururunu yasiyoruz” dedi.
Gürcistan’da yapilan sampiyonada Akbas’in 5 müsabaka yaptigini ve 5 müsabakadan da galip ayrilarak Avrupa sampiyonu oldugunu belirten Ersöz, “Diger bir taekwando sporcumuz Aysegül Funda Alp’da bu yilin Ekim ayinda Avrupa sampiyonasina katilacak. Bizler ondanda bir basari bekliyoruz. Karamanspor tarihinin son yillarda aldigi bu uluslararasi basarilar gerçekten bizleri son derece memnun etmistir. Öte yandan Karaman olarak atletizmde, judo da da önümüzdeki aylarda yapilacak Avrupa sampiyonalarina sporcu göndermenin büyük bir mutlulugu içindeyiz. Ben buradan taekvando sporcumuza ve antrönerine bu basarilarindan dolayi tesekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz, yarin ögle saatlerinde Karaman’a gelmesi beklenen Avrupa Sampiyonu Selahattin Akbas için bir karsilama töreninin düzenlenecegini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285