banner358

Gururumuz Cahide’nin Büyük Başarısı

35 ilden 189 sporcunun birincilik mücadelesine sahne olan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası sona erdi. 

Gururumuz Cahide’nin Büyük Başarısı

Minikler, yıldızlar, gençler, ümit gençler, büyükler ve takım kategorilerinde Yunus Emre Spor Salonu’nda iki gün boyunca devam eden şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz ve Cavit Bardak, Federasyon yetkilileri ile hakemler tarafından verildi. 23-24 Şubat 2019 tarihleri arasında ilimizin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nda dereceye giren sporcu ve takımları şu şekilde;

YILDIZ ERKEKLER
Birinci => 42 kiloda Yusuf Narcıoğlu, 46 kiloda Oğuzhan Sevim, 50 kiloda Oğuzhan Çağdaş, 60 kiloda Ahmet Kaya, 66 kilo ve üzeri Fırat Özden
İkinci => 46 kiloda Erdal Mıh, 60 kiloda Nizami Sav, 66 ve üzeri kiloda Emin Gürbüz, 
Üçüncü => 66 kilo ve üzeri Muhammet Demir

YILDIZ KADINLAR
Birinci => 36 kiloda Gizem Dinçer, 40 kiloda Hatice Dinçer, 48 kiloda Sümeyye Rabia Keser, 52 kiloda Elif Nur Beşli
 

GENÇ ERKEKLER
Birinci => 55 kiloda Ahmet Baldır, 60 kiloda Muhammet Uygur, 66 kiloda Yusuf Gülcan, 73 kiloda Fettullah Atay, 81 kiloda Emrullah Toprakçı, 90 kiloda Emircan Er, 100 kiloda Furkan Özden, 100 kilo ve üzeri Atila Dinçaslan
İkinci => 55 kiloda Ahmet Aslan, 60 kiloda Emircan Irk, 66 kiloda Mehmet Akif Kural, 73 kiloda Mert Güzel, 81 kiloda Burak Korkmaz, 90 kiloda Alp Eren Tazegül
Üçüncü => 55 kiloda Sabır Kural ve Hasan Yıldıray, 60 kiloda Kadir Kılıç ve Emrullah Önder, 66 kiloda Samet Alim, 73 kiloda Murat Tarün, 81 kiloda Ramazan Karamoçu, 90 kiloda Ömer Buğra Ölçen

GENÇ KADINLAR
Birinci => 44 kiloda Seyhan Bayat, 48 kiloda Ruken Adıgüzel, 52 kiloda Cahide Eke, 57 kiloda Güliz Çakar, 63 kiloda Eda Sarsam, 70 kiloda Rabia Akova, 70 kilo ve üzeri Mizgin Zilah Ağahatun 
İkinci => 44 kiloda Damla Sarıçoban, 48 kiloda Kübra Melemir, 52 kiloda Esra Akova, 57 kiloda Neslihan Akgül, 63 kiloda Selin Erdoğan, 70 kiloda Adalet Kabadayı,
Üçüncü => 52 kiloda Nurcan Engil, 57 kiloda Melisa Aylak, 63 kiloda Hatice Akgün
 

ÜMİT GENÇ ERKEKLER
Birinci => 50 kiloda Musa Mıh, 55 kiloda Hasan Yıldıray, 60 kiloda Emirhan Irk, 66 kiloda Mehmet Akif Kural, 73 kiloda Ramazan Karamoçu, 81 kiloda Burak Korkmaz, 90 kiloda Furkan Özden, 90 kilo ve üzeri Muhammet Demir
İkinci => 50 kiloda Umut Akıncı, 55 kiloda Yusuf Adıgüzel, 60 kiloda Ahmet Baldır, 66 kiloda Ahmet Kaya, 81 kiloda. Emircan Er, 90 kiloda. Fırat Özden
Üçüncü => 60 kiloda Muhammed Özcan, 66 kiloda Kadir Tan
 

ÜMİT GENÇ KADINLAR
Birinci => 48 kiloda Ruken Adıgüzel, 52 kiloda Ceren Başaran, 57 kiloda Ceren Yılman, 63 kiloda Berfin Altan, 70 kilo ve üzeri Mizgin Zilan Ağahatun
İkinci  => 52 kiloda Sıdıka Nisa Gök, 57 kiloda Firdevs Yıldırım, 63 kiloda Medine Köse
Üçüncü => 52 kiloda Hatice Akgün, 57 kiloda Melisa Aylak

Takımlarda Türkiye Şampiyonları ise şöyle;
KADINLAR
1. Aksaray Çağlayan Spor Külübü (Aksaray), 2. Manisa Görme Engelliler Spor Külübü (Manisa), 3. Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü (Denizli)
ERKEKLER
1. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü (Kocaeli), 2. Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Spor Kulübü (Manisa), 3. Manisa Görme Engelliler (Manisa), 3. Çankaya Görme Engelliler Spor Kulübü (Ankara)
 


 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285