banner339

Il Yaz Spor Okullari Açildi

Gençlik ve Spor Il Müdürlügü tarafindan açilan Il Yaz Spor Okullari’nin resmi açilisi Kemal Kaynas Stadyumunda gerçeklestirildi.

Il Yaz Spor Okullari Açildi

Törene Karaman Vali Yardimcisi Mehmet Yüce, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Askerlik Sube Baskani Riza Beser, Il Genel Meclisi Baskani Mustafa Bayir, daire müdürleri, sporcular ve aileleri katildi.
Törende bir konusma yapan Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz, sporun evrensel bir faaliyet oldugunu belirterek, “Sporun günümüzde bireye, topluma ve ülkeye olan kazanimlari ile sagladigi fayda tüm dünya insani ve dünya devletleri tarafindan daha iyi anlasilmaktadir. Sanayi, ekonomisi geri kalmis ülkeler dahi uluslar arasi toplumda seslerini duyurabilmenin, sayginlik kazanabilmenin sporla olabilecegi düsüncesiyle spor politikalari gelistirmekte ve insanini spora yönlendirmenin gayreti içerisindedir. Ülkemizde de özgüveni gelismis, dinamik bir birey, saglikli bir toplum, uluslar arasi organizasyonlarda daha çok ismi duyulan bir Türkiye için sürekli yeni spor politikalari gelistirilmektedir. Ülkemizde son yillarda yapilan Kis ve Gençlik olimpiyatlari, Avrupa Dünya Sampiyonasi organizasyonlari ile sporcularimizin ve kulüplerimizin aldigi uluslar arasi basarilar ülke olarak sayginligimizi daha da artirmaktadir” dedi.
Ersöz, Karaman’in son yillarda ulusal ve uluslar arasi sportif ve gençlik organizasyonlarinda aldigi basarilarin memnuniyet verici oldugunu söyleyerek, “2010 yilinda kazandigimiz Türkiye Sampiyonalarindaki onlarca madalyanin yaninda iki olimpik dalda bes sporcumuzun Balkan birinciligi, Dünya üçüncülügü ve besinciligini ilimize ve ülkemize getirmeleri, 2011 yilinda ise Atletizm, Taekwondo ve Judo dallarinda bes sporcumuzun Avrupa Sampiyonasina katilma hakki kazanarak ülkemizi temsil edecek olmasi hem yeni sporcu yetistirmedeki azmimizi artirmis, hemde Karaman sporuna bu anlamda ilkleri yasatmis olmanin onurunu ve gururunu yasiyoruz. Hedefimiz daha çok uluslar arasi basari ve madalyayla Türk bayragimizi daha çok göndere çektirmek ve Istiklal marsimizi dünyaya daha çok duyurmaktir. Karaman olarak bu sportif branslarin gururunu yasarken öte yandan sayisi bin 500’e varan Gençlik Merkezimizin halk oyunlari ekibi de geçtigimiz günlerde Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti’nde yapilan Türkiye Sampiyonasinda Türkiye ikincisi olarak ayrica sevinç kaynagimiz olmustur” diye konustu.
Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz, 13 dalda açilan Il Spor Okullarinda 950 çocuga hizmet verdiklerini belirterek, “Il Spor okullarimiz ülkemizin tüm illerinde uygulanan spor politikalarindan biridir. Spor okullarimizin temel amaci sporu tabana yaymak, çocuklarimizi sporla tanistirmak, zararli aliskanliklardan korumak, vatanini, milletini seven ruhen ve bedenen saglikli, sportmen bir nesil yetistirmektir. Il Spor okullarimizda her yil artarak devam eden ve bu yil ulasilan 950 sayisi Il Spor Okullari tarihinin en fazla olan sayisidir. Bu çocuklarimiz Beden Egitimi Spor Yüksek Okulu mezunu ikinci kademe antrenör belgesine sahip kadrolu, sözlesmeli ve fahri antrenörlerimiz tarafindan çalistirilmakta olup gelecegin sampiyonlari bu çocuklarimizin içinden çikacaktir” dedi.
13 dalda açilan Karaman Yaz Spor Okullari’nda Atletizmde 48, Badminton’da 32, Basketbol’da 52, Bisiklet’te 1, Güres’de 37, Taekwondo’da 56, Voleybol’da 85, Yüzmede 465, Boks’da 27, Tenis’de 40, Karate’de 28, Judo’da 27 ve Jimnastik’te 46 olmak toplam 944 sporcuya 16 egitimci eslik edecek.
Daha sonra Yaz Spor okullarindan yetisen ve Türkiye ve Avrupa sampiyonalarinda derece alan sporculara çesitli armaganlar verildi. Program tören geçisi, sportif gösteriler ve Gençlik Merkezi müzik grubunun konseri ile sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285