İlimizi Temsil Edecek Yetenekler Belirlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında düzenlemiş olduğu Gençler Arası ‘Türk Müziği, Tiyatro, Şiir ve Bilgi’ yarışmalarının il elemeleri tamamlandı.

İlimizi Temsil Edecek Yetenekler Belirlendi

Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen kültür ve sanat yarışmalarının ilki “Kim Bilir” sloganı ile Gençler Arası Bilgi Yarışması kategorisinde gerçekleştirildi. Yarışma sonunda birinciliği lise kategorisinde; Yiğit Şensoy, Ahmet Özay, Numan Ün’ün yer aldığı ‘Heisenberg’ grubu alırken, üniversite kategorisinden ise Burcu Şekerci, Meryem Tarhan, Fatma Nur Altunay’ın yer aldığı ‘Ya Tahammül Ya Sefer’ grubu oldu. 
“Sahne Sırası Sende” sloganı ile düzenlenen Gençler Arası Türk Müziği Yarışması ise Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği dallarında yapıldı. “Sahne Sırası Sende” yarışmasında 18-23 yaş solo kız seste Fatmanur Candan, 18-23 yaş solo erkek seste Veli Geldi, 24-29 Yaş solo erkek seste Yusuf Karakuş ve 18-29 Yaş Özgün, yorumlamada Ahmet Yaşar Fidan, M. Doğukan Doğan, Nafiz Berk Parlak’dan oluşan Ahnado Grubu dereceye giren isimler oldu.
“Hayallerini Sahneye Taşı” sloganı ile düzenlenen Gençler Arası Tiyatro Yarışmasında da, Yunuskent Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ‘Manidar Grubu’ birinci oldu. 
“Bir Şiir, Bir Nefes” sloganı ile günün son yarışması olan Gençler Arası Şiir Okuma yarışmasında ise öğrenciler vatan, milli mücadele, bağımsızlık ve kahramanlık temalı şiirleri seslendirdiler. Yarışma sonunda 14-17 Yaş Kızda Seyde Gümüş, 14-17 Yaş Erkekte Tarık Gümüş, 18-25 Yaş Kızda Fatma Nur Çağlak ve 18-25 Yaş Erkekte Ahmet Mücahit Özdemir kategorilerinde birinci oldu. 
Kategorilerinde birinci olan öğrenciler Mart ayında Ankara'da düzenlenecek bölge finallerinde ilimizi temsil edecekler. Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları programı , Türk Müziği, Şiir Okuma, Tiyatro ve Bilgi Yarışmaları  kategorilerinde dereceye giren gençlere katılım belgeleri ve hediyelerinin verilmesinin ardından sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285