banner358

Izciler, Çanakkale’den Döndü

Türkiye Izcilik Federasyonu tarafindan düzenlenen `Dedecigim Ben Geldim Çanakkale Milli Bilinç` kampina katilan Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü Gençlik Spor Kulübü izcileri Çanakkale’den döndü.

Izciler, Çanakkale’den Döndü

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü binasi önünden aileleri tarafindan ugurlanan Karaman Gençlik Spor Kulübü izcileri, Milli Bilinç Kampi kapsaminda 23 ve 24 Nisan’da Çanakkale’de düzenlenen Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayrami resmi törenlerinde ve faaliyetlerde yer aldi.
Çanakkale Milli Bilinç Kampi’nda izciler, dedelerinin yaptigi gibi 25 Nisan gece saat: 01.00’de kalkarak Kabatepe Kamp Alani’ndan Kocadere Köyü’ne geçtiler. Sabaha karsi asker çorbalarini içip, hamur kizartmasi yiyen izciler, bunun ardindan saçlarina kinalarini yakip, yeleklerini ve enveriye kabalagi sapkalarini giyerek 57. Alay Yürüyüsüne katildilar. Izciler daha sonra 57. Alay Sehitligi’ni ziyaret ettiler. 26 Nisan Persembe günü kampi tamamlayan izciler, Çanakkale’den Karaman’a dogru yola çiktilar.
Her Türk gencinin gidip o manevi havayi solumasi, dedelerimizin yaninda olduklarini hissetmesi gerektigini vurgulayan Karaman izcilik il temsilcisi F.Nilgün Kusçu, ‘’ Çanakkale Zaferinin 100. yilinda daha çok izcimiz ile bu faaliyetlere katilacagiz ve ‘Dedecigim Biz Geldik’ diyecegiz ‘’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285