banner329

Karaman’da 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü

Çanakkale Kara Savaşları’nın anma törenleri kapsamında düzenlenen 57’nci Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü Karaman’da gerçekleşecek.

Karaman’da 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Bir Ölüp Bin Diriliriz’ sloganıyla 81’il’de 25 Nisan’da Çanakkale şehitlerine 57’nci Alay Vefa Yürüyüşü düzenlenecek. Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından organize edilecek olan program, Yeşil Camii’nde kılınacak Sabah namazı ile başlayacak olup Alay’ın son yemeği olan kırık buğday çorbası, ekmeği ikramı ve saat 06.30’da Polis Şehitliğine anma yürüyüşü ile devam edecek. 57’nci Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşünün bitimi ardından şehitlere okunacak Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle program sona erecek.
81 İLDE 57’NCİ ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜ
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Etkinliğimizin amacı Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı şehitleri başta olmak üzere tüm Çanakkale şehitlerini anmaktır. Bu kapsamda Çanakkale ruhunu gençlerimize yaşatmak istiyoruz. Ayrıca Kısacık, 81 ilde 25 Nisan Pazartesi günü düzenlenecek olan 57’nci Alay Vefa Yürüyüşünde şehitlerimizi anmak için tüm halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285