Karaman’da Atletler Atletizmi Gelistirme Projesi Için Kostu

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programinda yer alan ve Türk Atletizminin tabana yayilmasini saglayan Atletizmi Gelistirme Projesinin Ermenek, Sariveliler ve Basyayla seçmeleri tamamlandi.

Karaman’da Atletler Atletizmi Gelistirme Projesi Için Kostu

Ermenek ilçesi yeni çevre yolu parkurunda yapilan müsabakalarda 2002-2003 ve 2004-2005 dogumlu kiz ve erkek ögrenciler yaristi. Ermenek ilçesinin yani sira Sariveliler ve Basyayla ilçelerinden de minik ve yildiz atletler Atletizmi Gelistirme Projesi il seçmelerine katildi. Yogun bir katilim esliginde yapilan yarislarda çok sayida hakem görev yaparken, yaklasik 110 atlet basarili olmak için yarislarda ter döktü. Atletizm Il Temsilcisi Murat Yurdadön, yarislarda ilk altiya giren ögrencilerden ilk dördünün 12 Mart 2016 tarihinde Aksaray’da yapilacak olan ilk kademe yarislarina katilmaya hak kazandiklarini söyledi.
Zorlu geçen müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, Ermenek Gençlik Hizmetleri ve Spor Ilçe Müdürü Aydin Kaya, Kayak Il Temsilcisi Servet Aldanmaz ve beden egitimi ögretmenleri tarafindan takdim edildi. Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, dereceye giren atletleri kutlarken, yarismalarda emegi geçen herkese tesekkür etti. Kisacik,” Federasyonumuzun faaliyet programinda olan atletizmi gelistirme projesi kapsaminda bir yaris yaptik. Seçmelerde basarili olan sporcularimiz 12 Mart 2016 tarihinde Aksaray’da yapilacak olan müsabakalarda ilimizi temsil edecek. Simdiden atletlerimize final yarislarinda kosmalari için basarilar diliyorum” seklinde konustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285