Karaman’da, Dünya Masa Tenisi Günü Etkinlikleri Düzenlendi

Karaman’da, 6 Nisan Dünya Masa Tenisi Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Karaman’da, Dünya Masa Tenisi Günü Etkinlikleri Düzenlendi
UNESCO tarafından ilan edilen ve tüm dünyada kutlanan 6 Nisan “Kalkınma ve Barış için Uluslararası Spor Günü” Uluslararası Masa Tenisi Federasyonun tarafından da Dünya Herkes İçin Masa Tenisi Günü olarak ilan edilmiştir. Bu yıl ikincisi düzenlenen günde dünya çapında farklı etkinlikler düzenlenmektedir.
Karaman’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Gençlik Merkezi binasından bir araya gelen onlarca öğrenci masa tenisi antrenörü Hikmet Ergün eşliğinde yaptıkları etkinliklerle günün anlam ve önemi konusunda farkındalık oluşturdu. Yapılan etkinlikten dolayı mutlu olduklarını belirten öğrenciler ise, yapılan sportif etkinlikler sayesinde özgüvenlerinin yerine geldiğini ve yeni arkadaşlar edinerek hayatlarını daha sosyal bir şekilde devam ettirdiklerini belirttiler.
Spor gençleri güçlendiriyor
Sporun bireylerin özgüveninin gelişmesini sağladığını ve gençleri güçlendirdiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” Bireylerin özgüveninin gelişmesini sağlayan spor, gençleri güçlendiriyor; kişilerin sağlığına olumlu katkılarda bulunuyor. Bizlerde bu anlamlı günde gençlerimizi bir araya getirerek düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bu anlamlı günün gerçekleşmesinde emeği geçen antrenör ve sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285