Karamanlı Atletler Boş Dönmüyor

Mersin’de gerçekleştirilen Okullar Arası Yıldızlar Puanlı Atletizm Grup müsabakalarında Karaman atletizm takımı madalyalarla döndü.

Karamanlı Atletler Boş Dönmüyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün 2016 yılı faaliyet programında yer alan, 03-04 Mayıs 2016 tarihlerinde Mersin Nevin Yanıt Atletizm Kompleksinde 16 İl’den 136 kız, 150 erkek, 37 Ferdi olmak üzere 323 sporcunun mücadele ettiği Okullar Arası Yıldızlar (Kız-Erkek) Atletizm Grup Müsabakalarında Karaman atletizm takımı elde ettiği derecelerle büyük bir başarıya daha imza attı.
Zorlu ve çekişmeli geçen müsabakalar sonunda Karaman atletizm takımı sporcularından Mehmet Can Tankut Cirit Atma kategorisinde grup birincisi, Zeynep Su Tankut Cirit Atma kategorisinde grup ikincisi, Nisanur Gürbüz 100 metre engel kategorisinde grup üçüncüsü, Ada Ak Gülle Atma kategorisinde grup birincisi, Furkan Yandı 800 metre kategorisinde grup üçüncüsü, Orhan Yetkin 3 Adım Atlama kategorisinde grup ikincisi, Uzun Atlama kategorisinde grup üçüncüsü olma başarısı gösterdi. Alınan bu başarıları sonuçların ardından Mehmet Can Tankut, Orhan Yetkin ve Nisanur Gürbüz Erzurum ilinde yapılacak olan Türkiye Finallerine katılma hakkı elde eden sporcular oldu.
Okul Sporları müsabakalarında alınan sonuçlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” Mersin ilinde gerçekleştirilen yarışlar sonunda dereceye girerek finallere gitme şansı elde eden ekibimizi tebrik ediyorum. İnşallah bu başarı grafiği ilerleyen dönemlerde artarak daha da üst seviyelerde olacak. Bu haklı gururu bizlere yaşatan antrenör ve sporcularımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285