Karamanlı Bisikletçiler Gururlandırdı

Karaman bisiklet takımı sporcuları, Antalya’da düzenlenen Türkiye Kupası 4. Etap Puanlı yol yarışlarında elde ettikleri derecelerle gururlandırdı.

Karamanlı Bisikletçiler Gururlandırdı

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve 30 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Kupası 4. Etap Puanlı yol yarışlarında bisiklet antrenörleri Hasan Duman ve Emre Öner gözetiminde 16 sporcuyla boy gösteren Karaman bisiklet takımı bireyselde 5 altın, 2 gümüş madalya, U12 erkeklerde ise takım halinde elde ettiği Türkiye ikinciliği ile büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye Kupası sezon kapanışı yarışlarının ilk gününde yol yarışları kategorisinde mücadele eden U17 erkeklerde Haktan Ramazan Sayan, U15 erkeklerde Mustafa Kemal Gündoğdu ve U12 erkeklerde Fuat Görmen altın madalyanın sahibi oldu. 2. gün düzenlenen Kriteryum yarışlarında ise U17 erkeklerde Ramazan Haktan Sayan ve U15 erkeklerde Mustafa Kemal Gündoğdu yine altın madalyaya uzanan sporcular oldu. Karaman ekibi ayrıca Türkiye Kupası sezon kapanışı yarışları sonunda U12 erkekler genel klasmanda gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

2023 sezonunda yapılan yarışlar sonunda toplamda 305 puan toplayan Haktan Ramazan Sayan U17 erkekler genel klasmanda gümüş madalyanın sahibi olurken, 170 puan toplayan Fuat Görmen’de U12 erkekler genel klasmanda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Kupası sezon kapanışı yarışlarında elde ettikleri derecelerden dolayı antrenör ve sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Yıl boyunca azimle çalışan sporcularımız çalışmalarının karşılığını katıldıkları yarışlarda almaya devam ediyor. Genç bir ekibimiz var ve hepsi azimli ve istekli. Bu yıl güzel bir sezon geçirdiler ve ilimizin ismini katıldıkları yarışlarda en iyi şekilde duyurmaya gayret ettiler. Gelecek vadeden gençlerimizle inşallah daha büyük başarılara imza atacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284