Kirkpinar Baspehlivani Yine KMÜ’den

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu ögrencilerinden Ali Gürbüz, 650. Tarihi Kirkpinar Yagli Güresleri`nin Baspehlivani oldu. Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nden mezun olan eski Baspehlivan Recep Kara ise ikinci oldu.

Kirkpinar Baspehlivani Yine KMÜ’den

Ali Gürbüz’e altin kemeri Basbakan Recep Tayyip Erdogan takti.
Son birkaç yilin Tarihi Kirkpinar Yagli Güresleri'nin Baspehlivanlarini çikaran Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi, bu yil da ögrencisinin basarisinin onurunu yasadi. 24 yasindaki KMÜ ögrencisi Ali Gürbüz ile rakibi ve ayni zamanda da KMÜ mezunu Recep Kara’nin final mücadelesinde, gülen taraf geçen yilin ikincisi Ali Gürbüz oldu ve 22 bin TL ile ödüllendirildi.
Baspehlivanlik için 2009 yilinda da KMÜ ögrencileri ile güresen Ali Gürbüz, 2009 yilinda üçüncü, 2010 yilinda ise ikinci olmustu. ABD'nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal (WSJ), bu yil Edirne'de 650. kez düzenlenen tarihi Kirkpinar Yagli Güresleri'nde KMÜ ögrencilerinin basarilarina genis yer verdi.
Edirne Sarayiçi Ermeydani'nda üç günden bu yana devam eden 650. Tarihi Kirkpinar Yagli Güresleri'nde 1419 pehlivan güres tuttu.
Baspehlivanin Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ögrencisi olmasindan büyük mutluluk duyduklarini dile getiren KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, bütün güresçileri ve Baspehlivan Ali Gürbüz’ü tebrik etti. Spora ve sporcuya verdikleri önemi dile getiren Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen “Ögrencilerimizin ulusal ve uluslararasi alanlarda katildiklari müsabakalarda elde ettikleri basarilar üniversitemiz adina gurur vericidir. Spora ve güresçilerimize destegimiz her zaman sürecektir” açiklamasini yapti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285