Minik Atletlere 15 Temmuz Darbesi Anlatıldı

İlimize bağlı Ermenek ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak devam eden atletizm eğitimine katılan miniklere 15 Temmuz gecesi yaşananlar hakkında bilgiler verildi.

Minik Atletlere 15 Temmuz Darbesi Anlatıldı

70 öğrencinin geleceğin milli atletleri olma yolunda emin adımlarla ilerlediği eğitimlerde hafta sonu yapılan antrenmanda öğrencilere 15 Temmuz gecesi yaşananları iyi öğrenmelerini ve o geceyi unutturmamak amacıyla bilgiler verildi.

Milli Bilinci diri tutmak adına ve o gece yaşananları unutturmamak adına böyle bir etkinlik düzenlendiklerini belirten atletizm antrenörü Melihşah Katman “Bu haftaki antrenmanımızda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza 15 Temmuz hain darbe girişimini konu alarak; asil bir milletin ferdi olduğumuzu ve her daim vatanımızın, bayrağımızın ve milli değerlerimizin bekçisi olmamız gerektiğini vurguladık. Herkes gördü ki; Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz diken kanlı ellerin asla hâkimiyetine girmez bu millet. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir. 15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından “Milli Bilinci” diri tutmak adına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak, darbe girişimine karşı direnmiş, darbeci teröristlere karşı kahramanca mücadele etmiş, kendilerini kurşunların, tankların önüne atan kahramanlarımızı çocuklarımıza anlatmaya çalıştık. Amacımız, o hain gecede yaşananları unutturmamak, sporcularımıza iyi alışkanlıklar kazandırmak, arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmek, spor kültürünü aşılamak ve sporcularımızı topluma faydalı bireyler haline getirebilmektir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285