Minikler Savunma Sporu Wushu Öğreniyor

Karaman’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz spor okullarında öğrenciler tarihi binlerce yıl öncesine dayanan savunma sanatı wushu öğreniyor.

Minikler Savunma Sporu Wushu Öğreniyor

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaz spor okulları kapsamında ücretsiz olarak düzenlediği wushu eğitimleri 5-18 yaş arası çocuk ve gencin yoğun ilgisi eşliğinde devam ediyor. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu ve Yunus Emre Spor Salonları’nda antrenör Kadir Sefa Bayrak eşliğinde devam eden çalışmalarda Uzakdoğu sporunu öğrenen çocuklar, beden ve ruh uyumu da yakalayabiliyor. Hafta içi her gün dört farklı grupta devam çalışmalarda eğitim alan genç kursiyerler, aldıkları temel eğitimler ile wushu branşının tüm inceliklerini öğrenme fırsatı buluyor.

Yaz spor okuluna devam eden öğrenciler arasında çok yetenekli sporcular olduğunu belirten Bayraktar, geleceğin şampiyon sporcularını yetiştirme adına yaz ve kış spor okullarında verilen eğitimlerin önemli olduğunu ifade etti. Eğitimlerin yaz ve kış dönemlerinde düzenli olarak devam ettiğini belirten Bayraktar, “ Beden ve ruh uyumu, pratik zeka, el ayak koordinasyonu ve esneklik kazandıran wushu sporunda 5-18 yaş arası yaklaşık 70 kursiyerimizle taolu ve sanda kategorilerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kazım Karabekir Spor Salonu ve Yunus Emre Spor Salonlarımızda devam eden eğitimlerimizde wushu sporuna yeni başlayan grubumuzla cimnastik ve wushu taolu temel hareketleri ile esneklik çalışmaları, büyük yaş grubumuz içinde karşılıklı müsabaka ve dövüş teknikleri şeklinde sanda çalışmaları yapıyoruz. Özellikle kız çocuklarımız yapılan hareketlerin yanı sıra kendilerini savunmasını da öğrenmiş oluyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi spor alanında da en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285