Muay Thai Takımı Türkiye İkinciliği

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Muay Thai Takımı Türkiye ikincisi oldu.

Muay Thai Takımı Türkiye İkinciliği

Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından 24 Şubat ve 01 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonası’nda 52 üniversiteden yaklaşık 300 sporcu yer alırken Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi turnuvaya 13 sporcu ile katıldı.
Turnuva sonunda erkeklerde 57 kiloda B Divison kategorisinde Muhammed Ersin Emir Türkiye şampiyonu olurken 54 kiloda Ömer Akgöz Türkiye ikincisi, 81 kiloda Hasan Mert ise Türkiye üçüncüsü oldu. Kadınlarda ise Seda Kargoğlu 51 kiloda, Rabia Yeldoğan da 67 kiloda Türkiye üçüncüsü oldular. Ayrıca Erkekler B Divison takım sıralamasında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Muay Thai Takımı Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarı elde etti.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Muay Thai Takımı sporcuları, elde ettikleri başarının ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Erhan Devrilmez, Dr. Öğr. Üyesi Recep Soslu ve Takım Antrenörü Öğr. Gör. Ali Erdoğan'la birlikte Rektör Prof. Dr. Rektör Akgül'ü makamında ziyaret ettiler. Muay Thai Takımını başarılarından dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, elde ettikleri derecenin Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi adına sevindirici olduğunu belirterek başarılarının devamını diledi.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285