Okullar Arası Gençler Futbol Grup Müsabakaları İlimizin Ev Sahipliğinde Yapılıyor

İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen “Okullararası Gençler Futbol Grup Müsabakaları” 14 ilden, 7 kız ve 12 erkek takımı, olmak üzere yaklaşık 342 sporcu katılımıyla başladı. 

Okullar Arası Gençler Futbol Grup Müsabakaları İlimizin Ev Sahipliğinde Yapılıyor

Atatürk Spor Kompleksi Kemal Kaynaş Stadyumu ve Yunus Kent Futbol Sahası’nda üç gün sürecek olan grup maçlarında ilimizin yanı sıra Adana, Antalya, Gaziantep, Hatay, Isparta,
Kahramanmaraş, Konya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Denizli ve Kayseri illerinden katılan kız ve erkek takımları mücadele edecek. Konya temsilcisi Konya Spor Lisesi ile ilimiz temsilcisi Karaman Spor Lisesi takımları arasında oynanan günün ilk karşılaşmasının ardından Kemal Kaynaş Stadyumu’nda düzenlenen açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, turnuvanın centilmenlik çerçevesinde geçmesini dileyerek, “Karaman olarak böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Okul Sporları faaliyetleri gençlerimizin geleceği açısından çok önemli bir yere sahip. Bizler çocuklarımızı ne kadar çok spora yönlendirebilirsek, hayatlarında başarı oranı da o kadar artar. Müsabakalar boyunca kapılarımız tüm takımlarımıza sonuna kadar açık. Siz değerli misafirlerimizi ilimizde en iyi şekilde ağırlamak için İl müdürlüğü olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Müsabakalara katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ise, “Karamanımız Yunus Emre’nin yaşadığı bir şehir. Barışın, kardeşliğin ve huzurun yaşandığı bir şehir. Umarız bu müsabakalarda kardeşlik ve barış havası içerisinde tamamlanır. Mutlaka her yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olacak. Buradan birinci olarak çıkan takımımıza şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
“Okullararası Gençler Futbol Grup Müsabakaları” kızlarda 14 Ocak Pazartesi, erkeklerde ise 13 Ocak Pazar günü yapılacak final karşılaşmalarının ardından sona erecek.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285