Pota’nın Yıldızları Yaz Spor Okullarında Yetişiyor

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Spor Merkezleri kapsamında açılan basketbol yaz spor okulları yoğun ilgi görüyor.

Pota’nın Yıldızları Yaz Spor Okullarında Yetişiyor
Okulların tatile girmesiyle birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından toplam 21 farklı spor branşında açılan il spor merkezleri öğrencilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Basketbol antrenörleri Yasemin Karabağ ve Aydın Çertel eşliğine Kazım Karabekir Spor Salonu’nda devam antrenmanlarda toplam 250 öğrenci eğitim görüyor. Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere toplam dört grupta gerçekleştirilen çalışmalarda sporcuların yaşları, fiziki yapıları ve gelişim seviyelerine göre antrenman programları uygulanıyor.
Çalışmaların coşkulu bir şekilde devam ettiğini belirten Karabağ,” İl Spor Merkezimize kayıt yaptırarak çalışmalara katılan çocuklarımıza öncelikle spor alışkanlığı kazandırmak ve sporu yaşam biçimi olarak görmelerini sağlıyoruz. Antrenmanlar çocuklarımızın fiziki yapıları, yaşları ve seviyelerine uygun olarak hazırlanıyor. Üç aylık bir eğitim periyodunun ardından basketbol branşına yeteneği olan öğrencilerimiz lisanslanarak kulüplerimiz bünyesinde eğitimlerine devam etmelerini sağlıyoruz. Diğer öğrencilerimizi ise, yetenekleri doğrultusunda farklı spor branşlarına yönlendiriyoruz. Amacımız, çocuklarımızın spordan kopmadan yeteneğine ve becerisine spor yaşantısına devam etmeleri sağlamak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284