banner358

Şampiyon Taekwondocudan Sultanoğlu’na Ziyaret

Öğrencilerin sportif faaliyetlerindeki başarıları devam ediyor. Almanya’nın Pforzheim şehrinde gerçekleştirilen “Uluslararası Taekwondo Şampiyonasında” ülkemizi temsilen 49 kg. da yarışan ve tüm rakiplerini mağlup ederek büyük başarıya imza atıp birinci olan İrfan Ataseven Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Hilal Şimşek, Okul Müdürü Özgür Koca, Karaman Tekvando İl Temsilcisi Ali Can, antrenörleri Sadullah Bacaksız ve İbrahim Kafalı birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret etti.

Şampiyon Taekwondocudan Sultanoğlu’na Ziyaret
İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Müdürü Özgür Koca Almanya’da düzenlenen şampiyona ve öğrencisi Hilal Şimşek’in almış olduğu başarı hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na bilgi verdi. Almanya’nın Pforzheim şehrinde yapılan Uluslararası Taekwondo Şampiyonasında çevre ülkelerden 48 Kulüp ve bu kulüplere ait 517 sporcunun yarıştığını ifade eden okul Müdürü Özgür Koca, şampiyonada birbirinden zorlu ve çekişmeli maçlar olduğunu ifade etti.
Özgür Koca, “Türkiye adına 49 kg. da yarışan sporcumuz Hilal Şimşek birbirinden zorlu rakiplerini yenerek birinci oldu. Ve sporcumuz organizasyonun en teknik sporcusu seçilerek büyük bir başarıya imza attı” dedi.
Sportif branşlarda alınan her derecenin ve her başarının önemli olduğunu yineleyen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Spor branşlarında başarıyı yakalamak istiyorsak öncelikle emek vermek, çaba harcamak ve öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak çalışmalar yapmak gerekir. Bu anlamda öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak içinde idareci ve öğretmenler olarak bizlere önemli görevler düşüyor” dedi.
Hilal’in almış olduğu uluslararası başarının çok önemli olduğunun altını çizen İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “Hilal’in Taekwondo branşında ne kadar yetenekli olduğu almış olduğu dereceyle tescillenmiştir. Öğrenicimizin almış olduğu uluslararası başarı bizler için de gurur kaynağı olmuştur. Öğrencimizi yetiştirip, bu başarıda katkısı olan ve emeği geçen idarecilerine, öğretmenlerine, ailesine ve antrenörlerine çok teşekkür ediyorum. Öğrencimizin yolu da bahtı da açık olsun” dedi.
Ziyaret, başarılı öğrenciye verilen ödül ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285