Tekvando Yıldız Milli Takım Seçmeleri Karaman'da Yapılacak

Türkiye Tekvando Yıldız Milli Takımı'nın kadrosunu oluşturacak tekvandocular, Karaman'da gerçekleştirilecek seçmelerde belirlenecek.

Tekvando Yıldız Milli Takım Seçmeleri Karaman'da Yapılacak

Türkiye'yi Avrupa ve Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda temsil edecek yıldız milli takım sporcuları için Karaman'da iki günlük milli takım seçme programı düzenlenecek. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda düzenlenecek olan seçmelerde; milli takımın aday kadrosunu oluşturacak sporcular, 26-27 Temmuz tarihleri arasında Karaman'da bulunacak.

Yıldızlar Tekvando milli takım seçmelerinin Karaman'da yapılacak olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Milli takım seçmelerinin ilimizde yapılacak olması bizler adına gurur verici bir durum. Türkiye’nin faklı yerlerinden gelecek olan 200’ün üzerinde sporcumuzu ilimizde misafir edeceğiz. İlimizden de 33 kiloda Elif Çapar ve 29 kiloda Fatma Zehra Doğan isimli sporcularımız seçmelerde yer alacak. Yıl içerisinde yoğun bir tempoda çalışan ve büyük fedakarlık gösteren sporcularımızın emeklerinin karşılığını bu seçmelerde alacaklarını ümit ediyorum. İlimizde yer alan ve yapımı devam eden tesislerimiz her zaman Türk sporunun hizmetindedir. Sağlıklı yeni nesillerin yetişmesi ve Türk sporuna ilimizden yeni isimler kazandırılması en büyük amacımız. Seçmelerde mücadele edecek olan tüm sporcularımıza başarılar diliyor, tüm halkımızı 26-27 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan seçmelere davet ediyorum” diye konuştu.

Müsabaka Programı :

25 Temmuz 2017, Salı :

- Saat 16.00 - 18.00 arası erkekler müsabakalarının tartıları

26 Temmuz 2017, Çarşamba - 1. Gün :

- Erkekler seçme müsabakaları ve saat 16.00 - 18.00 arası bayanlar müsabakalarının tartıları.

27 Temmuz 2017, Perşembe - 2. Gün :

- Bayanlar seçme müsabakaları.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285