U18 Kızlar Yarı Final Basketbol Maçları Başladı 

Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetleri Programı kapsamında düzenlenen U18 Kızlar Yarı Final müsabakaları ilimiz ev sahipliğinde başladı.

U18 Kızlar Yarı Final Basketbol Maçları Başladı 

Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetleri Programı kapsamında U18 (Kız) Yarı Final müsabakaları Siirt İktisas Spor ile Kayseri Basketbol takımları arasında oynanan ilk gün karşılaşması ile başladı. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda 4 gün boyunca devam edecek müsabakalarda 12 takımdan 144 sporcu bir üst tur mücadelesi verecek. 4’lü grup şeklinde oynanacak müsabakalarda gruplarında birinci olan takımlar Çanakkale’de düzenlenecek Türkiye finallerinde mücadele etme şansı yakalayacak.
Türk basketbol altyapısı için önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek yaptığı açıklama da, “ 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında ilimizin ev sahipliğinde düzenlenen U18 (Kız) Yarı Final müsabakaları bugün itibari ile başladı. Ülkemizi ulusallararası arenada temsil edecek geleceğin yıldız sporcularını bugün burada izlemek büyük bir şans. Özellikle bu spora gönül vermiş genç kardeşlerimizin bu müsabakaları kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. 4 gün boyunca devam edecek müsabakalarda tüm takımlarımıza başarılar diliyor, sakatlıksız, kazasız bir turnuva olmasını temenni ediyorum” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285