banner339

Uluslar Arasi Yamaç Parasütü Projesi’nin Ilk Ayagi 23 Haziran’da Basliyor

Ilimiz Valiligi tarafindan Karaman’in ulusal ve uluslar arasi tanitimi için Mevlana Kalkinma Ajansi’nin hibe destegi ile hayata geçirilen Uluslar arasi Yamaç Parasütü Projesi için ilimize gelen XC Turkey Yamaç Parasütü Organizasyon sorumlusu Murat Çakmak ve yabanci medya mensubu Detne Floss projenin içerigiyle ilgili olarak KGRT’yi ziyaret edip bilgi verdiler.

Uluslar Arasi Yamaç Parasütü Projesi’nin Ilk Ayagi 23 Haziran’da Basliyor

Bu yil 23-28 Haziran tarihleri arasinda yapilacak olan Karaman Uluslar arasi Yamaç Parasütü projesiyle ilgili olarak Karaman’a geldiklerini belirten Çakmak, “Projemiz Mevlana Kalkinma Ajansi destegiyle Karaman Valiligi ve ayni zamanda Karaman Il Özel Idaresi’nin destekleriyle gerçeklesecek uluslararasi 5 büyük projeyi kapsiyor. Bunlar Haziran ayi sonu itibariyle 23 Haziran’da baslayip 29 Haziran’a kadar devam edecek. Dünya çapinda büyük bir yarismayi hedefliyoruz. Dünyanin her kitasindan 20 ayri ülkeden ülkemize gelecek olan 100 yamaç parasütü sporcusu Avrupa ve dünya rekoru kirmak için yarisacaklar. Karaman’da böyle bir potansiyel var çünkü. Geçen yil Türkiye’de uçulan en uzun mesafeyi ölçtügümüzde 262 kilometre. Biliyorsunuz Avrupa rekoru 292 kilometreydi. Bu yil bunu burada kirmayi hedefliyoruz. Karaman’da var olan yamaç parasütü potansiyelini dünyaya duyurmayi planliyoruz. Yurtdisindan davet ettigimiz birçok medya temsilcisi var. Yurt disindan davet ettigimiz eski dünya sampiyonlari var. Bu süreç içerisinde bizle birlikte Karaman’a gelen medya mensubu arkadasimiz Detne Floss ve Goethe Enstitüsü Izmir subesi Müdürü Roland Schmidt var. Biz Karaman’daki havacilik potansiyelini gerçeklestirecek oldugumuz 5 büyük projeyle ki bu projeler içerisinde bir proje son derece önem tasiyor. Gökyüzünde müzik projesini gerçeklestirecegiz. Eylül ayinda. Bunlari gerçeklestirmek için bu projelerinin imzasini atmak için Karaman’a geldik. Sözlesmelerimizi imzaladik. Bu projede bize destek veren Mevlana Kalkinma Ajansina, Karaman Valisi Süleyman Kahraman’a, Özel Idare Genel Sekreteri Salih Baldiz’a tesekkür ediyorum” dedi.

Medya mensubu Detne Floss’da, çok iyi bir organizasyon olacagini inandigini belirterek, “Bu projenin devaminda baska aktivitelerde gelecek. Dünyanin en ünlü pilotlari Karaman’da olacak. Bu demek oluyor ki Karaman’la ilgili çok ciddi bir tanitim söz konusu olacak. Özel bir dergi yayinlayarak ve diger baskilarimizla da bu tanitima bizde katkida bulunacagiz. Ayrica internette web sitesinde de yayinlar olacak. Bütün dünyanin gözü kulagi Karaman’da olacak” diye konustu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285