Uluslararası Judoculardan Vali Meral’e Ziyaret

Vali Fahri Meral, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından 26-29 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen "Uluslararası Spor Buluşması" kapsamında Karaman'a gelen judocuları kabul etti.

Uluslararası Judoculardan Vali Meral’e Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ev sahipliğinde “Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman” temalı spor buluşması çerçevesinde Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran ve Rusya'dan Karaman'a gelen judocularla bir süre sohbet eden Vali Fahri Meral, uluslararası düzeyde ülkelerini başarıyla temsil eden sporcuları tebrik ederek başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Ziyarette, KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr Murat Tekin “Uluslararası Spor Buluşması” hakkında Vali Fahri Meral’e bilgilendirme yaparak sporun kültürleri birleştiren bir yapısının olduğu ve bu yapı ile bireyleri birleştirdiğinin görüldüğünü ifade etti.

Karaman Valiliğinde gerçekleşen ziyarette Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Murat Tekin, judo antrenörleri ve judocular katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285