Vali Kahraman, Sampiyon Sporculari Kucakladi

7-10 Temmuz tarihlerinde Gürcistan’da yapilan Yildizlar Taekwondo Avrupa sampiyonasinda 33 Kg.da Avrupa Sampiyonu olan ve Karaman’in ilk Avrupa Sampiyonu olan sporcusu unvanini alan Selahattin Akbas ile kardesi Türkiye Sampiyonu Selçuk Akbas’i antrenörleri Ali Can ile birlikte makaminda kabul eden Vali Süleyman Kahraman, “Kendi küçük ama basarilari çok büyük olan sporcumuzu Karaman adina aldigi basaridan dolayi tebrik ediyorum.

Vali Kahraman, Sampiyon Sporculari Kucakladi

Elde ettigi Avrupa Sampiyonlugu ilimiz adina çok önemli derecedir. Karaman olarak spor alaninda çok güzel gelismelere tanik oluyoruz. Artik kendimize Il düzeyinde degil, dünya çapinda hedef belirlemeliyiz. Çünkü Karaman artik elde ettigi basarilarla Türkiye’ye sigmiyor. Dünyaya açildi. Ben bir kez daha sporcularimizi, antrenörünü, ailesini ve destek veren herkesi kutluyorum” dedi.
Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz’de, Selahattin Akbas’in Karaman spor tarihinde ilk Avrupa Sampiyonu oldugunu belirtti.
Vali Kahraman daha sonra Avrupa Sampiyonu olan Selahattin Akbas’i tam, Türkiye Sampiyonu olan kardesi Selçuk Akbas’i da yarim Cumhuriyet Altini ile ödüllendirerek basarilarinin devamini diledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285