Voleybolda Kızlardan Sonra Erkeklerde de Şampiyonluk Spor Lisesinin

2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen okullararası gençler voleybol il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Voleybolda Kızlardan Sonra Erkeklerde de Şampiyonluk Spor Lisesinin

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde düzenlenen okullararası gençler voleybol il birinciliği müsabakaları bir hafta boyunca devam eden karşılaşmaların ardından oynanan final müsabakaları ile tamamlandı. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda 28 Aralık 2018 Cuma günü kızlar ve erkekler kategorilerinde final heyecanı yaşandı. İlk olarak kızlar kategorilerinde oynanan final karşılaşmalarında Spor Lisesi il birincisi olarak şampiyonluğunu ilan eden takım oldu. 
Öğleden sonra erkekler kategorilerinde oynanan müsabakalar sonunda ise Spor Lisesi şampiyonluğunu ilan ederek, hem kızlar hem de erkekler kategorilerinde şampiyon olma başarı gösteren takım oldu. Her iki kategoride de şampiyon olan Spor Lisesi ayrıca, okul sporları kapsamında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek takım unvanını elde etti.Müsabakalar sonunda erkekler kategorisinde oluşan genel sıralamada ise, Spor Lisesi birinci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi ikinci, Fatih Anadolu Lisesi üçüncü oldu.
Final müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Akgündüz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Alparslan Demir ve Okul Sporları İl Temsilcisi Yaşar Çalışkan tarafından verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285