banner329

Yaz Spor Okullari Miniklere Kapilarini Açiyor

Bu yil `Bu Yaz Mutlaka Spora Baslamalisin` sloganiyla Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügümüz bünyesinde ücretsiz olarak gerçeklestirilecek Yaz Spor Okullari faaliyetleri kayitlari devam ediyor.

Yaz Spor Okullari Miniklere Kapilarini Açiyor

Gençlik ve Spor Bakanligi, çocuklarimizin yaz aylarindaki vakitlerin daha verimli geçirebilmesi için ‘Bu Yaz Mutlaka Spora Baslamalisin’ sloganiyla yaz spor okullarinin kapilarini miniklere sonuna kadar açiyor.
Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlükleri tarafindan yürütülecek yaz spor okullari, okullar biter bitmez faaliyetlerine basladi.
ÇOCUKLARIMIZ SPORA YÖNLENDIRILECEK
Büyüyen, gelisen ve genç nüfusa sahip ülkemizde gençlik ve spor egitimi faaliyetlerinin önemi her geçen gün daha da artiyor. Bu amaçla çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynagi yaratmak ve toplumda spor kültürünün olusmasina katki saglamak amaciyla, 81 il merkezi ve ilçelerimizde her yil uygulanan spor merkezleri bu yaz çocuklarimizin spor yapabilmesi için daha verimli kullanilacak. Bugüne kadar basariyla uygulanan ‘Il Spor Merkezleri’ her geçen gün daha genis kitlelere hitap ediyor. Yaz spor okullarimiz her yil illerin spor tesisleri, egiticileri, okullarin tatil olusu esas alinarak Haziran ayinda faaliyete basliyor. 05-18 yas grubundaki çocuk ve gençler için,17 bransta “Bu Yaz Mutlaka Spora Baslamalisin” Il Müdürlügümüzce faaliyetlere basladi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285