9. Tarım ve İnsan Resim Sergisi Açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca geleneksel hale getirilen ve bu yıl 9.su düzenlenen Tarım ve İnsan temalı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hizmet binasında ve Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sergilendi.

9. Tarım ve İnsan Resim Sergisi Açıldı

Türkiye'nin dört bir yanından yarışmaya katılarak binlerce eser arasından dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflardan 60 adet fotoğraf Müdürlüğün hizmet binası ile Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sergilendi. Fotoğraflarda insan-doğa ilişkisi, suyun bereketi ve tarımla hayatını kazananların hayatlarından sahneler yer alıyor.

Sergiyi gezen vatandaşlarca beğeniyle gezilen Tarım ve İnsan temalı ulusal fotoğraf sergisi ilk kez 2009 yılında düzenlenmeye başlamış olup, yarışma; genel, üretici, öğrenci, Bakanlık çalışanları ve Denizbank çalışanları ile Milli Tarım temaları olmak üzere 6 kategoride düzenlendi.

Ülkemizin çeşitli yörelerinden, çiftçilerimizin üretim esnasındaki alın terini, emeklerini, üreten insanın tüm yorgunluğuna rağmen üretmenin mutluluğunu gösteren, çoğunluğu amatör fotoğraf sanatçıları tarafından fotoğraflanmış yüzlerce eser içerisinden dereceye giren eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler halkımızca beğeniyle karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285