Başkan Bayram: “Göksu Nehri'nin Tarım Arazileriyle Buluşması Çiftçilerin ve Bölgenin Umudu"

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Karaman ilinde tarımın sürdürülebilirliği için uzun yıllardır Karaman halkının ve çiftçilerin en büyük hayali olan Göksu Nehri'nin tarım arazileriyle buluşmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Başkan Bayram: “Göksu Nehri'nin Tarım Arazileriyle Buluşması Çiftçilerin ve Bölgenin Umudu"

Bayram, yaptığı açıklamada Göksu Nehri'nin suyunun ovadaki tarım arazileri ile birleşmesinin hem çiftçilerin umudu hem de bölgenin tarımsal potansiyelinin artırılması açısından hayati bir adım olduğunu ifade etti.

Ortalama mevsim şartlarına göre günlük ortalama 3 milyon metre küp, yıllık toplamda ise yaklaşık 1 milyar metreküp suyun Akdeniz'e aktığını belirten Bayram, Göksu Nehri'nin bu şekilde boşa akıp gitmesinin bölge için büyük bir kayıp olduğuna dikkat çekti. Özellikle yeraltı su kaynaklarının azalmasıyla birlikte Göksu Nehri'nin Karaman arazileri için umut olduğunu dile getirdi.

Bayram, "Göksu Nehri, çiftçilerimizin geleceği için kritik bir role sahip. Üreticilerimizin gayreti ve devletimizin destekleriyle bir projenin hayata geçirilmesi durumunda, Göksu'nun suları ovamızın verimli topraklarıyla birleşecek ve tarım sektörü canlanacaktır. Bu hem çiftçilerimizin hem de bölgemizin ekonomik açıdan güçlenmesine katkı sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Mehmet Bayram, açıklamasının sonunda, çiftçilerin üretim azimleri ve devletin destekleriyle Göksu Nehri'nin Karaman'ın verimli topraklarıyla buluşmasının gerçekleşeceği güne duyduğu umudu dile getirerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284