Başkan Bayram: Keşke Dememek İçin Reflektör Tak, Görünür Ol!

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, karayollarında meydana gelebilecek kazaların önüne geçebilmek için çiftçilerin traktör ve römorklarına reflektör takmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Bayram: Keşke Dememek İçin Reflektör Tak, Görünür Ol!

Başkan Mehmet Bayram açıklamasında, “Karayollarında meydana gelebilecek traktör ve tarım makinaları kazalarının önlenmesi için Ziraat Odası olarak Çiftcilerimize reflektörsüz römork ile trafiğe çıkmamaları konusunda uyarıyoruz.

İnsan hayatı, her şeyden çok daha kıymetlidir.

Harman, hasat, ekim zamanı çok sayıda traktör ve iş makinasının yollarda görünür olmaları hayati önem arz ediyor. Her yıl maalesef çok canlar yanıyor.

Değerli Çiftçimiz, acı kazalara neden olmamak için, traktör ve römorkların gece karanlığında görülememesinden dolayı meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek için traktör ve römorklarınıza görülmeyi kolaylaştırıcı reflektör taktırmayı unutmayın.

Çiftçilerimizin kara yolunda yapacakları taşımacılıklarında trafik kurallarına uyarak, uyarı ve uyarıcı flaşör, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli lamba ve reflektör kullanarak kazaları önleyebilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285