Başkan Bayram: Pancar Fiyatları Arttırılmalıdır

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, 2021 yılında pancar üreticisinin fabrikaya teslim ettiği pancar fiyatlarının güncellenmesi gerektiğini açıkladı.

Başkan Bayram: Pancar Fiyatları Arttırılmalıdır

Başkan Bayram, “Çiftçimizin 2022 yılında ekeceği Şeker Pancarı fiyatları ardı adına yükseltilerek en son 720-1000 tl arasında açıklandı. Bu yıl açıklanan fiyatlar şekerin kg fiyatı 3,95 tl iken 420 tl olarak açıklanmıştı.

Daha üretip sattığımız pancarın parasını almamışken şekerin kg fiyatı 8 tl ye satılıyor. Buna karşılık şeker pancarı fiyatlarını yükseltmek gerekmez mi…?

Çiftçimizi şeker pancarından soğutmamak için bu yılki açıklanan 420 tl lik fiyata mutlaka uygun bir fark verilmelidir.

 Geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretimizde Ereğli Bahri Dağdaş Şeker Fabrikası sahasında üretim yapan bölge Milletvekillerimiz Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser, Halil Etyemez, Ereğli Pankobirlik Başkanı Talha Uzer ve oda başkanları İle heyet olarak Türk Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkana taleplerimizi ilettik.

Ayrıca bu konuda ziraat odası olarak görsel ve yazılı basında çiftçimizin mağduriyeti parasının değer kaybettiği ile ilgili açıklamalarda bulunuyoruz ve Devletimizin yetkili makamlarından pancar fiyatının güncellemesini talep ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285