banner358

Bireysel Başvurularda KDV Hariç % 70, Çiftçi Grubu Başvurularında KDV Hariç % 80 Oranında Destekleme Yapılacak

Göksu-Taşeli Havzası bölgesinde gelir düzeyi düşük, küçük ve parçalı tarım alanlarında üretim yapan çiftçilerin desteklenerek gelir düzeylerinin artırılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesinin hedeflendiği Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2019 yılı 1. Hibe çağrı dönemi başladı. 

Bireysel Başvurularda KDV Hariç % 70, Çiftçi Grubu Başvurularında KDV Hariç % 80 Oranında Destekleme Yapılacak

04 Mart 2019 tarihinde başlayıp 29 Mart 2019 tarihinde sona erecek başvurulara ilişkin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bir basın bülteni yayınladı. 13 numaralı basın bülteninde;
1- Mevcut Bağların Rehabilitasyonu: 1-15 dekar arası büyüklüğe sahip bağlarda sulama sistemi ve telli terbiye sistemi, 3-15 dekar arası bağlarda buna ek olarak ihata sistemi kurulumu yapılabilecektir. Bu çağrıya merkez ilçenin proje sahasındaki 54 köyden başvuru alınacaktır.
2-Çiftlik İçi Kurutma Araç ve Ekipmanları: Özellikle kadın çiftçilerimizin sebze ve meyve kurutma imkânlarını geliştirmek, daha temiz ve sağlıklı ortamlarda kurutma faaliyetlerini sağlayabilmek amacı ile 8-12 m² ‘lik bir odanın, kurutma odasının tadilatı ile oda içerisinde kullanılmak üzere derin dondurucu, şofben, kurutma sehpaları, tel dolap, raf ve kurutma sistemleri kurulumu desteklenecektir.
3-Geomembran Havuz Kurulumu: 100 m³ hacminde, ihata ile çevrili ve koruma filesi olan sulama havuzları desteklenerek çiftçilerimizin sulama kapasiteleri artırılacaktır.
4-Elektrikli Çit Kurulumu: Yaban hayvanlarının özellikle sebze alanlarında olmak üzere tarım arazilerinde verdiği zararı en aza indirmek amacıyla güneş panelleri ile enerji sağlayan elektrikli çit telleri kurulumu desteklenecektir. Ermenek, Sarıveliler ilçeleri ve köyleri ile merkez ilçenin proje sahasındaki 54 köyden başvuru alınacaktır. Projelerde bireysel başvurularda KDV hariç % 70, çiftçi grubu başvurularında ise KDV hariç % 80 oranında destekleme yapılacaktır. Başvurular şahsen yapılacak olup bilgi almak isteyenler daha detaylı bilgiyi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Yönetim Biriminden alabilirler” denildi. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285