banner317

Elma Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi Konulu Toplantı Yapıldı

Elma Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi, İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü konularındaki toplantı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

Elma Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi Konulu Toplantı Yapıldı

Toplantıya Karaman Elma Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yıldız, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili İbrahim Erkol, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Erdem Ürün, teknik personel ve elma üreticileri katıldı.

Toplantıda  "Elma Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi  ( EKÜY) Projesi " hakkında Mühendis Çiğdem Avcı ve Tekniker İsmail Önal tarafından bilgiler verildi. "İyi Tarım Uygulamaları ve İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" hakkında ise proje koordinatörü Mühendis Ömer Koka bir sunum yaptı. Mühendis Raşit Balta ise zirai mücadelede kullanılan ilaçlama aletlerinin kalibrasyonu hakkında üreticilere bilgi verdi.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür vekili Erdem Ürün ve Elma Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yıldız Karaman'da elmacılığın durumu, sertifikasyonun önemi ve pazarlama konularında üreticilere açıklamalarda bulundu.

Toplantıda elmacılığın sorunları ve çözüm önerileri ele alınarak, üreticilerle bilgi alış verişinde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285