Karaman Tarımı İçin Tarihi Müjde

Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser yaptıkları ortak basın açıklamasında; Karaman tarımı için tarihi önem arz eden sulama projesinin müjdesini verdiler.

Karaman Tarımı İçin Tarihi Müjde

Karaman Baraj ve Göletleri Sulaması Yenileme Teknik Raporu Hazırlanması işleri kapsamında Gödet ve Deliçay barajlarından klasik sulama yapılan brüt 16000 ha arazinin basınçlı borulu sisteme dönüştürülmesi amacıyla yapılacak olan proje ihalesi Tarım Bakanlığı tarafından onaylandı. İhalenin ivedilikle yapılarak, Karaman için hayati öneme sahip bu projenin gerçekleşmesi ile Karaman ovasında modern sulama sistemine geçilerek tarımda; sulama maliyetlerinin düşmesi, verimlilik artışı ve su tasarrufu sağlanılacak. 
Şeker ve Eser yaptıkları ortak açıklamada, “Amacımız bütün baraj ve göletlerimizin kapalı sulama sistemlerinin yapımının kısa sürede tamamlanması ile baraj ve göletlerimizde depolanan suyla Karaman ovasını buluşturmaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285