Karaman’a 14 Milyon 240 Bin Tl’lik Hibe

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında ilimize 14 milyon 240 bin liralık hibe verilecek.

Karaman’a 14 Milyon 240 Bin Tl’lik Hibe

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 12. Etabı kapsamında, ilimizde hibe almaya hak kazanan yatırımcılarla hibe sözleşmesi, satın alma ve ödemeye ait bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık, İl Müdür Yardımcısı Baran Yavuz Yürekli, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Oğuz Gül ve projesi hibe almaya hak kazanan yatırımcılar ile proje danışmanları katıldı.

Toplantıda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık yaptığı konuşmada, “2016 ve 2017 yılı KKYDP kapsamında Ekonomik Yatırımlar ve Çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesi yatırımları için projeleri hibe almaya hak kazanan 59 yatırımcıya 28.480.793 TL'lik toplam proje maliyetinin yaklaşık 14.240.396 TL'si hibe olarak ödenecektir” dedi.

Ayrıca toplantıda Ziraat Mühendisleri Servet Sağdıç ve Nihat Olçay tarafından yatırımcılara süreç hakkında bilgiler verildi. Tebligat tarihinden itibaren 45 gün içerisinde İl Müdürlüğü ile yatırımcılar arasında sözleşme imzalanacağının ifade edildiği sunumun ardından, katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285