banner329

Karaman’da Sürek Avları Başladı

Karaman'da Narlıdere (Avgan) köyünde yaban domuzlarına karşı sürek avı başladı.

Karaman’da Sürek Avları Başladı

İlimizde sebze üretiminin  en yaygın olarak yapıldığı Narlıdere (Avgan) köyünde ekili alanlara zarar veren yaban domuzlarına karşı sürek avı başladı.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş tarafından yapılan açıklamaya göre:” Tarım alanlarında önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, teknik personelimiz Emrah Öget başkanlığında Narlıdere köyümüzde sürek avı düzenlenerek zarar veren yaban domuzları itlaf edilmiştir.

Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir. Bu bağlamda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulubü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285