banner358

Karaman’da Yılın İlk Mahsulü Satıldı

Karaman Ticaret Borsası’nda yılın ilk mahsulü satıldı. Mahsulü ilk olarak getiren üretici Onur Eyvaz ve mahsulü satın alan Yücel Yaman Vali Fahri Meral ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından altın ile ödüllendirildi.

Karaman’da Yılın İlk Mahsulü Satıldı

2018 yılının ilk arpası, Karaman Ticaret Borsası'nda gerçekleştirilen açık artırma usulü ile satıldı. Vali Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık ve buğday pazarı esnafının katıldığı ilk mahsul satışı, Kur'an-ı Kerim okunarak başladı.

Törende konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş, “1984'den bu yana teknolojik alt yapısı ile üretici ve tüccara gerekli destek ve hizmeti sağlayan borsamız 2002 yılında TMO'nun Türkiye genelinde alt yapısı uygun olan borsaları araştırmasında Karaman Ticaret Borsası'nın ilk dört borsa içerisinde yer aldı. O günden bu yana da TMO'nun borsa satış salonunda alımlarımızı devam ettiriyoruz. Yeni sezonun üretici ve çiftçimize hayırlı olması ve bereketli geçmesini diliyorum” dedi.

Karaman’ın Yollarbaşı köyünde çiftçilik yapan Onur Eyvaz tarafından yetiştirilen yılın ilk mahsulü olan 7 ton arpa, yapılan duanın ardından görücüye çıktı. İlk arpa, Yücel Yaman tarafından 11.53 TL’ye satın alınırken, mahsulü ilk olarak getiren üretici ve alıcı Karaman Ticaret Borsası tarafından altın ile ödüllendirildi. Üretici Onur Eyvaz’a altınını Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, alıcı Yücel Yaman’a da altınını Vali Fahri Meral taktı.

Üretici Eyvaz ve buğday pazarı esnafı Yaman’ı tebrik eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; yeni başlayan sezonun çiftçilere, tüccarlara ve sanayiciye hayırlı olmasını temenni ederek, bereketli bir yıl diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285